Železniční modely, vláčky, stavebnice, vagónky i budovy - Vaše malá železnice

Telefon +420 774 663 443
Malá železnice s.r.o.
KDO JSME?
Jméno "malá železnice" je na trhu se železničním modelářstvím již od roku 1967. Společnost s ručením omezeným vznikla v roce 1992 a funguje dodnes. Malá železnice, s.r.o. má tedy mnohaletou tradici, kdy za tuto dobu ovlivnila trh se železniční tématikou a stala se největším výrobcem doplňků pro železniční modelářství v České republice. Patříme mezi nejžádanější výrobce, především díky výrobkům vyráběných nejmodernější laserovou technologií za přijatelné ceny.
Vážení zákazníci, z důvodu stěhování firmy do nových prostor bude v měsíci listopadu a prosinci pozastaveno přijímání objednávek jakoukoli formou.
Ihned jak bude firma přestěhována, začneme postupně vyřizovat objednávky a reagovat na nevyřízené dotazy.
Omlouváme se za komplikace a děkujeme za pochopení.
N
T
 Laserová technologie  

TT - Točna -TOC06 15 stupňů s pohonem a elektronikou - optické čidlo

obj. číslo
měřítko
rozměr
barva
21232.53
TT (1:120)
most 213 mm
šedá
Tento výrobek není momentálně určen k prodeji

Rozměry
Pohled 1
Pohled 2
Pohled 3

Popis provedení

Provedení točny umožňuje vložit točnu do analogově i digitálně řízených kolejišť.
Při provozu točny na digitálně řízeném kolejišti se napájení koleje připojí stejně jako jiné koleje na kolejišti (není nutno zapojovat žádné speciální obvody). Elektronika točny však musí být napájena jiným než digitálním napaječem viz níže a nelze ji digitálně ovládat. Pro ovládání elektroniky se vždy používá dodávaný ovladač.


Obj. číslo 21232.53 obsahuje:

  • 1ks vana točny sestavená (most točny, převodovka s motorkem, 5 úchytů kolejí)
  • 1ks ovladač s elektronikou

Funkce elektroniky:

Elektroniku je nutno napájet libovolným napáječem 12V/150mA stejnosměrného nebo střídavého napětí (není součásti výrobku).

Elektronika se ovládá ovladačem dodaným s točnou.
Ovladač elektroniky točny Krátkým stiskem tlačítka START na ovladači se roztočí most točny směrem navoleným posuvným přepínačem. Točí se a točí kolem dokola dokud neni stisknuto tlačítko STOP (dojde k okamžitému zastavení otáčeni mostu točny). Nebo lze stisknout tlačítko POZICE (sníží se rychlost otáčení mostu) a most točny zastaví na nejbližší pozici zastavení. Přesnost zastavení je nastavena již ve výrobě tak aby osa mostu točny zastavovala přesně proti ose místa zastavení.
Obvodová kolej ve vaně mostu slouží jako napájení pro kolej mostu točny a zároveň řeší problém s převracením polarity při otočení mostu točny o více jak 180 stupňů.
Most točny lze zastavovat pomocí elektroniky v pozicích po 15 stupních (pevně provedeno z výroby) Tyto pozice jsou naznačeny malými čtvercovými otvory v horní desce okraje vany točny, které zároveň slouží pro nasunutí a tím vystředění úchytu výjezdové koleje v místě zastavení. Výjezdové koleje lze umísťovat i mimo určené pozice (při použití běžného úchytu koleje nutno odřezat malý vystřeďovací výčnělek na spodní straně úchytu), ale v tom případě zastavit otáčení mostu proti výjezdové koleji umístěné mimo naznačené pozice lze pouze tlačítkem STOP. Umísťení kolejí mimo určené pozice však nedoporučujeme.

Standardní osazení pozic:

Standardní osazení pozic točny Ve standardním provedení jsou osazené výjezdové koleje v pozicích 5,6,7,8,17.
Výjezd 15 nelze osadit.

V obchodním oddělení Malé železnice, s.r.o. lze na speciální objednávku dohodnout osazení i jiných pozic nebo si mužete rozšíření provést sami za použití sad obj.číslo 21239.01.


Příklad použití

Depo-kolejové větvení
Výjezdové koleje zhotovené z flexi kolejí umožňují nejrůznější kolejová větvení a napojení staveb.

Ke stažení

K tomuto výrobku doporučujeme

21239.01
21046.01
21024.01
21022.01